O minulém víkendu 15. 3. 2015 se v sokolovské sportovní hale konalo první otevřené mistrovství České republiky „České asociace Okinawského karate a kobuda“. Velmi dobře připraveného mistrovství asociace se zúčastnilo 28 oddílů z České republiky Slovenska a Německa s celkovým počtem přes 250 závodníků.

Na takto významné soutěži nesměli chybět ani členové sportovního klubu Budo Nová Role. Přestože jsme věděli, do jak velké konkurence směřujeme, doufali jsme v důstojné umístění našich borců. Celkem reprezentovalo náš klub devět závodníků a v konečném součtu pro náš klub získali 4 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Jakub Horák na svých prvních závodech dokázal v této konkurenci vybojovat 4 místo.

Velkým úspěchem v dětských kategoriích jsou tři „mistři republiky“ v kumite Jan Horák, Jiří Endršt, Jiří Vrba a jeden vicemistr republiky Martin Cink. V kata za Budo Nová Role soutěžil Jiří Vrba a vybojoval ještě další třetí místo. Trenéři klubu děkují všem zúčastněným za vzornou reprezentaci klubu. Těm úspěšným blahopřejeme, ale pochvala patří i těm, kteří tentokrát v tak velké konkurenci neuspěli.